دانلود سوالات کنکور تجربی ۱۳۹۲ وتشابه سوالات ریاضی با جزوات دپارتمان شاکریان

دانلود سوالات عمومی

دانلود سوالات اختصاصی

تحلیل سوالات درس ریاضی تجربی توسط آقای شاکریان

در کنکور سراسری تجربی ۱۳۹۲ در درس ریاضیات :

تعداد سوال های ساده : ۱۱تست

تعداد سوال های متوسط : ۹ تست

تعداد سوال های سخت : ۶ تست

از ۲۶ سوال ریاضی تعداد ۲۴ تست دقیقا یک یا چند بار در جزوه تکرار شده است

یعنی ۹۲ درصد تست ها تکراری بوده و دانش آموزانی که  به کتاب کارهای دپارتمان شاکریان  تسلط ذاشتند براحتی سوال ها را حل کردند .

در جلسه آخر کلاس سوال های احتمالی کنکور توسط آقای شاکریان گفته شده بود که ۱۷ سوال کنکور دقیقا درست پیش بینی شده بود

یعنی ۶۵ درصد سوال های ریاضی (به جز هندسه ) دقیقا درست پیش بینی شده بودند .

همه دانش آموزان صحبت های جلسه آخر را ضبط کرده اند یا یادداشت کرده اند .

مهدی شاکریان -۷ تیر ۱۳۹۲


 ا

 

 

 

مهدی

تحلیل سوالات کنکور رشته ریاضی و نکات کلیدی روز آخر

 

روز ۵شنبه ۹۲/۴/۶ ساعت ۱۸ نکات کلیدی کنکور ریاضی در سایت قرار می گیرد. ضمناً از کلیه همکاران عزیز تقاضا داریم تحلیل های خود را جهت استفاده همه دانش آموزان به ایمیل دپارتمان شاکریان ارسال نمایند.

همچنین دانش آموزان میتوانند سوالات خود را در درس ریاضی  به صورت آنلاین از ساعت ۱۸٫۳۰ الی ۲۰ از طریق دیدگاه در پایین برگه دانلود   بپرسند .

با آرزوی موفقیت شما در کنکور

مهدی شاکریان

******************************************************************************************************

دانلود سوالات اختصاصی رشته ریاضی۱۳۹۲

دانلود سوالات عمومی رشته ریاضی ۱۳۹۲

تحلیل نکات کلیدی سوالات درس ریاضی توسط آقای شاکریان


 

چند نکته کلیدی برای چند روز آخر کنکور

نکات عمومی

  1. به نتیجه کنکور فکر نکنید – خود را کنکاش نکنید .سعی کنید تکنیک هایی را برای کاهش استرس خود انجام دهیداما هیچ داروی جدیدی مصرف نکنید.
  2. به رژیم غذایی خود دقت کنید . شب ها شام سبک خورده و روز کنکور حتما کربوهیدارت سنگین مثل نان بخورید تا در سر جلسه کنکور احساس خستگی نکنید.
  3. برنامه خواب خود را تنظیم کنید. صبح ها ساعت ۶-۵ صبح بیدار شوید تا در روز کنکور با آمادگی کامل حاضر شوید .
  4. این نکته را بدانید که در ۱۰ دقیقه اول کنکور همه استرس دارند پس سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و از سوالاتی که کاملاً مسلط هستید شروع کنید.

نکات مطالعاتی

  1. با توجه به اين‌که چند کنکور سراسري اخیر را از خود آزمون گرفته‌ايد پرتکرارترين نکات را استخراج کنيد تا در روزهاي پاياني مرور هدفمندي داشته باشيد.
  2. قدرت تشخيص خود را بالا ببريد و گزيده‌ي نکات کنکورهاي سراسري گذشته را بررسي کنيد تا بتوانيد از هر نکته‌ي آن يک سؤال و تست کنکور ۹۲ طراحي کنيد.
  3. افرادي موفق هستند که بتوانند تست‌هاي خوبي طراحي کنند. هر تست کنکور حاوي چهار تست جديد است. پس لازم است هر تست را چهار بار براي خود بررسي کنيد و تشخيص دهيد که چرا طراح کنکور اين نکات را در چهار گزينه آورده است.
  4. مبحثي که چندين سال متوالي در کنکور سراسري از آن سؤال مطرح مي‌شود در کنکور ۹۲ نيز منتظر آن باشيد.

اراده = موفقیت در کنکور

رام‌کنندگان حيوانات سيرک براي مطيع کردن فيل‌ها از ترفند ساده‌اي استفاده مي‌کنند. زماني که حيوان هنوز بچه است، يکي از پاهاي او را به تنه‌ي درختي مي‌بندند. حيوان جوان هر چه تلاش مي‌کند نمي‌تواند خود را از بند خلاص کند. اندک اندک اين عقيده که تنه‌ي درخت خيلي قوي‌تر از اوست در فکرش شکل مي‌گيرد. وقتي حيوان بالغ و نيرومند شد، کافي است شخصي نخي را به دور پاي فيل ببندد و سر ديگرش را به شاخه‌اي گره بزند. فيل براي رها کردن خود تلاشي نخواهد کرد.

ذهن ما نيز همچون اين باور، اغلب با رشته‌هاي ضعيف و شکننده‌اي مشوش مي‌شود. به خود جرئت تلاش کردن نمي‌دهيم، غافل از اين‌که براي به دست آوردن موفقيت، يک عمل جسورانه کافي است. از کنکورت يک درخت تنومند نساز. باور داشته باش که اگر در اين يک ماه باقي‌مانده به توصيه‌ها عمل کني و ۶ کنکور سراسري ۶ سال گذشته را هر سه روز برگزار کرده، رفع اشکال و جمع‌بندي کني ديگر حتي يک نکته‌ي نخوانده  باقي نمي‌ماند.

کنکور نه اقيانوس است، نه دريا و نه استخر، بلکه يک ليوان آب است؛ به سادگي آن را سر بکش.

به تمام تلاش های خود فکر کنید و انگیزه برای کنکور بگیرید

 

يکي از کارهايي که اين روزها مي‌تواند آرامش شما را بيش‌تر کند و همين‌طور انگيزه‌ي شما را براي تلاش در روزهاي آخر افزايش دهد، اين است که به روزهاي گذشته و به سالي که پشت سر گذاشتيد فکر کنيد. دفتر برنامه‌ريزي‌تان را نگاه کنيد و ببينيد که در اين يک‌سال چه‌قدر درس‌ خوانده‌ايد و زحمت کشيده‌ايد. ساعت‌هاي مطالعه‌تان را در هر هفته ببينيد و بعد نگاهي به ساعت مطالعه هر درس بيندازيد. ببينيد که نقاط قوت شما چه بوده است و چه چيزهايي را به عنوان نکات مثبت کارتان در هفته‌هاي مختلف نوشته‌ايد.

اکنون زماني است که بايد به خودتان افتخار کنيد. به تلاشي که داشتيد و زحمتي که کشيديد.

روزهاي آخر کنکور، آن چيزي که بيش از هر چيز ديگري براي شما بايد اهميت داشته باشد، حفظ آرامش و افزايش انگيزه است. ديدن دفتر برنامه‌ريزي، بررسي عملکرد يک‌ساله‌تان و فکر کردن به همه‌ي اين‌ها به شما کمک خواهد کرد.

ياد حرف يکي از رتبه‌هاي برتر افتادم که مي‌گفت در روزهاي آخر و مخصوصاً هفته‌ي آخر، دفتر برنامه‌ريزي آرامش خاصي به من مي‌داد و خيالم را راحت مي‌کرد که بايد هر آن‌چه انجام مي‌دادم، انجام داده‌ام.