مواد غذایی ممنوع در ایام امتحانات

يک متخصص طب سنتي ايران با اشاره به لزوم حذف کله پاچه، ماکاروني چرب، جگر، پيتزا و سوسيس از وعده هاي غذايي ايام امتحان، از دانش آموزان و دانشجويان خواست از مصرف غذاهاي سنگين و سرخ‌کرده در روزهاي امتحان بپرهيزند.

دکتر مجيد انوشيرواني در گفت و گو با خبرنگار ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، با اشاره به لزوم پرهيز از مصرف غذاهاي ديرهضم در ايام امتحانات، گفت: اختلال عملکردهاي مغزي پس از مصرف غذاهاي پرچرب موجب بروز رفتار تغذيه‌اي نامناسب شده، يا مصرف غذاهايي که موجب پرکاري دستگاه گوارش يا فساد غذا در معده مي شوند، عملکرد مغزي کاهش مي يابد، بنابراين دانش آموزان و دانشجويان بايد در روزهاي امتحان از پرخوري اجتناب کرده و حتي الامکان غذاهاي سبک و زودهضم مصرف کنند.

وي در ادامه گفت: حجم زياد غذا حتي در صورت لطيف بودن آن، موجب فشار آمدن بر دستگاه گوارش و صرف نيروي بيشتر براي انجام اعمال هضم و جذب و دفع آن مي‌شود بطوري که بدن از تامين انرژي لازم براي کارهاي مغزي بازمي‌ماند، به همين دليل مصرف غذاهاي سنگين و سرخ‌کرده مانند کله پاچه، ماکاروني چرب، جگر، پيتزا و سوسيس در روزهاي امتحان توصيه نمي شود

اين متخصص طب سنتي ايران با توجه به آغاز ايام امتحانات به دانش‌آموزان و دانشجويان هشدار داد: در روزهاي آزمون از پرخوري خوداري کنند، چرا که هرگونه ناسازگاري غذايي و فساد هضم در معده منجر به افت شديد عملکرد مغز مي شود.

انوشيرواني يادآور شد: از ديدگاه طب سنتي ايران مصرف همزمان بعضي غذاها و ميوه‌هاي لطيف مانند شير و توت، ماهي و توت فرنگي يا شير و پياز و حتي شير و ماهي در يک وعده غذايي نهي شده است.

وي در ادامه با بيان اينکه نبايد از توت فرنگي به عنوان دسر استفاده شود، افزود: بايد به اين نکته توجه داشت که غذاهاي لطيف و خوش‌هضم هرگز نبايد پس از غذاي سنگين و ديرهضم استفاده شوند به طور مثال خوردن توت فرنگي پس از صرف غذاهاي چرب بسيار نامناسب است.

دکتر انوشيرواني مصرف غذاهاي کم کالري را در فصل امتحانات مناسب ندانست و گفت: اين نوع غذاها سبب کندي عملکرد مغز و خواب‌آلودگي در فرد شده و هوشياري را کاهش مي‌دهند، موادي همچون ماست، دوغ و کاهو از اين جمله‌اند.

وي با اشاره به اينکه غذاهاي نفاخ براي مصرف در روزهاي امتحان مناسب نيستند، تصريح کرد: موادي همچون حبوبات خيس نکرده در غذا و مواد نفاخ مانند؛ کلم، تربچه، سير و پياز، غذاهايي هستند که علاوه بر ازدياد فعاليت دستگاه گوارش، عملکرد سيستم اعصاب مرکزي را دچار اختلال کرده، موجب سنگيني و خواب‌آلودگي فرد مي‌شوند.

اين متخصص طب سنتي ايران در پايان به دانش آموزان و دانشجويان يادآور شد: در روزهاي آزمون از مصرف زياده از حد خوراکي‌هاي محرک سيستم عصبي مانند قهوه، نسکافه و چاي پررنگ خودداري کنند، نوشيدن مفرط اين نوع مواد موجب ايجاد احساس ناآرامي و اضطراب شده، تمرکز و يادگيري را مختل مي‌کند.

منبع :ایسنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

لطفا نظر و دیدگاه خود را در این قسمت وارد کنید و در قرعه کشی ماهانه هفت جایزه 200 هزار تومنی شرکت کنید .
شماره موبایل جهت هماهنگی دریافت جایزه میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.