تکنیکی برای کنترل زمان در آزمون ها

شايد تا به حال اين موضوع براي شما پيش آمده باشد که سر جلسه‌ي آزمون وقت کم بياوريد و نتوانيد به بعضي از سؤالات پاسخ دهيد. تکنيک ضربدر و منها را که يکي از ساده‌ترين روش‌هاي ممکن براي بالا بردن سرعت است به شما پيشنهاد مي‌کنم.

ابتدا صورت سؤال را بخوانيد. اگر قادر به پاسخ‌گويي به سؤال در وقت مطلوب خودش هستيد به آن پاسخ دهيد و اگر با خواندن صورت سؤال متوجه شديد که وقت زيادي از شما مي‌گيرد در کنار سؤال يک علامت ضربدر بزنيد و آن را رها کنيد. ممکن است در ابتداي خواندن بعضي از سؤالات متوجه شويد قادر به پاسخ‌گويي به آن نيستيد؛ بنابراين در کنار آن‌ها علامت منها بگذاريد و از آن هم بگذريد.

با اين روش مي‌توانيد تمام سؤالات دفترچه را تا انتها بخوانيد و به تمام سؤالات آسان پاسخ دهيد. سپس به سراغ سؤالاتي برويد که در کنار آن‌ها علامت ضربدر گذاشته‌ايد و سعي کنيد به آن‌ها پاسخ دهيد. در انتها اگر وقت اضافه آورديد به سراغ سوالاتي برويد که منها گذاشته‌ايد؛ شايد حالا که تمام سؤالات را يک بار مطالعه کرده‌ايد بتوانيد به بعضي از اين سؤالات پاسخ دهيد.

اکثر رتبه‌هاي برتر آزمون سراسري از اين روش استفاده کرده‌اند و نتيجه‌ي مطلوبي گرفته‌اند.

1 پاسخ
 1. زهرا
  زهرا says:

  من یه بار اومدم این روشو امتحان کنم ولی نشد! انگار تا یه سوالو حل نکنم(تو درسی که همیشه خوب می زنم) نمی تونم برم سوال بعدی!
  ولی این دفعه حتما سعیمو می کنم!
  مرسی

   پاسخ

  دیدگاه خود را ثبت کنید

  لطفا نظر و دیدگاه خود را در این قسمت وارد کنید و در قرعه کشی ماهانه هفت جایزه 200 هزار تومنی شرکت کنید .
  شماره موبایل جهت هماهنگی دریافت جایزه میباشد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.